AnaSayfa
ATAMIZIN HUZURUNDAYDIK

CUMHURİYETİMİZİN AZİZ KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 

Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği’nin 17. Dönem Başkanı, Yönetim Kurulu, Derneğimizin Alt kurullarında görev yapan meslektaşlarım, uzmanlarımız ve öğrencilerimizle birlikte; 100. Yaşını kutladığımız bize emanet Cumhuriyetimize sahip çıktığımızı, ilkelerinize bağlı kalan bilim insanları yetiştirerek Cumhuriyetimizi nice 100 yıllara taşıyacağımızı arz etmek için yüksek huzurunuzdayız.

 

Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği’nin 17. Dönem yeniden seçilen kadın başkanı olarak; bilim alanında çalışan tüm meslektaşlarım adına huzurunda olmaktan gururluyum. Anadolu topraklarında binlerce yıl; bilgeliğin, üretkenliğin, çalışkanlığın, bereketin, sevginin ve barışın simgesi olarak anılan kadın; Atatürk’ün Türkiye’sinde de aynıydı. Atam 100 yıl önce kurduğun Cumhuriyetle Türk kadınının tüm çalışma alanlarında ve mesleklerde yer almasını sağladın. İlk kadın hekimimiz Safiye Ali ile başlayan bu ilerleme, Aziz Atam’ın ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e taşınmasında görev alan Kamile Şevki Mutlu ile devam etti. Bu bayrağı güçlü kadınlardan devir alan bizler; tüm erkek meslektaşlarımızla birlikte bize emanet ettiğiniz ve bu yıl 100. yaşını kutladığımız Cumhuriyetimize sahip çıkmak, açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedefte hiç durmadan azimle ve ilkelerinize bağlı yürüyeceğimize; bu doğrultuda size ve fikirlerinize yakışır bilim insanları yetiştireceğimize and içmek için buradayız.

 

Söylediğiniz; “Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır” sözünüzü ilke edinen bilim insanları olarak; söz verdiğimiz gibi çalışmaya, ülkemize eşsiz bir ilim ordusu kazandırmaya devam ettiğimizi övünçle arz ederiz.

 

100. yılını kutladığımız; bizler için kurduğunuz Cumhuriyetimizin gücüyle; medeniyetten, ilim ve fenden kuvvet alıyor ve ona göre yürüyoruz. Biz yüzünüzü göremesek de; fikirlerinizi ve duygularınızı anlıyor ve hissediyoruz.

 

Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği’nin değerli üyeleri olarak bir kez daha karşınızda olmaktan, değerlerinize sahip çıktığımızı ifade etmekten, yüreğimizde yer aldığınızı, bizlere rehberlik ettiğinizi söylemekten mutluluk duyuyoruz. 100. Yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin ilkeleri doğrultusundan izinizden hiç ayrılmayacağımıza huzurunuzda and içeriz. 

 

Yolunuz yolumuzdur…

 

Her geçen gün daha da artan özlem ve hasretle..

Prof. Dr. Gamze TANRIÖVER

17. Dönem THED Yönetim Kurulu adına, Başkan

 

 

https://drive.google.com/drive/folders/1-NUlwzCjy3Iuprt2t8ioo-rzpPsgSYKW?usp=sharing

 


Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği, Ümitköy Mahallesi, 2544. Sok. No:3 Çankaya-ANKARA
info@thed.org.tr
 Web Tasarım: AdaNET
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneğinin Resmi Web Sitesidir