AnaSayfa
Prof. Dr. Gamze Tanrıöver

Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği’nin Değerli Üyeleri,

26 Mayıs 2023 tarihinde Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Prof. Dr. Satı BARAN Konferans Salonu’nda 17. Olağan Genel Kurulumuz gerçekleştirilmiştir. 16. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak tarafımca sunulan Faaliyet Raporu, Denetim Kurulumuz tarafından kabul edilmiştir. “Denetim Kurulu” raporu sayın Başkan Prof. Dr. Özhan EYİGÖR adına Prof. Dr. Meltem KURUŞ tarafından sunulmuştur. Denetim Kurulu üyelerimiz; başta Başkan Prof. Dr. Özhan EYİGÖR olmak üzere, Prof. Dr. Gülnur TAKE KAPLANOĞLU ve  Prof. Dr. Meltem KURUŞ’a emekleri için teşekkür ederiz.

Takiben Yeterlilik Yürütme Kurulu Faaliyet Raporu, sayın Başkan Prof. Dr. Oya EVİRGEN tarafından sunulmuş ve oy birliği ile kabul edilmiştir. 17. Olağan Genel Kurul gündeminde sunulan Disiplin Kurulu ve Yönergesi ile Etik Kurul Yönergesi de oylamaya sunulmuş ve tüzükte ilgili maddelerin değiştirilmesi oylanarak oybirliği ile kabul edilmiştir. 2024 yılı itibari ile yıllık aidat (250TL) ve giriş ücreti (100TL) ile ilgili olarak 16. Dönem Yönetim Kurulu’nun teklifi Genel Kurul’da oy birliği ile kabul edilmiştir.

17. Olağan Genel Kurulumuz; 17. Dönem Yönetim Kurulu üyelerinin oy birliği ile seçilmesiyle tamamlanmıştır. Olağan Genel Kurulumuzu takiben, 17. Dönem Yönetim Kurulu, ilk toplantısını Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nın toplantı odasında gerçekleştirmiş ve yeni yönetimdeki görev dağılımını tamamlamıştır. Bu görev dağılımına göre; 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine uygun bulunduğumu ve görevi layıkıyla yerine getirebilmek için elimden geleni yapacağımı ve bu görev sırasında da derneğimiz yararı için çalışmaktan gurur duyacağımı belirtmek isterim. Derneğimizin Başkan Yardımcılığını Prof. Dr. Altuğ YAVAŞOĞLU’nun, Genel Sekreterliğini Uzm. Dr. Süleyman EROL’un, Saymanlığını Prof. Dr. A. Gürol BAYRAKTAROĞLU’nun yürütmesine ve Prof. Dr. F. Figen KAYMAZ, Prof. Dr. Feyzullah BEYAZ, Prof. Dr. Aylin YABA UÇAR, Dr. Öğr. Üyesi Esra S. ÖZKOÇER, Dr. Öğr. Üyesi Çağla Zübeyde KÖPRÜ’nün üye olarak görev almalarına karar verilmiştir.

16. Dönemde gerçekleştirdiğimiz çevrimiçi faaliyetlerimizin yeni yönetim dönemimizde de devam edeceğini; temel amacımızın, derneğimizin kuruluş amacı olan “Bilim ve Dayanışma Derneği” olma ilkesi ile örtüşür şekilde yürütüleceğini belirtmek isterim. Önceki dönemde belirlediğimiz ve üzerinde önemle çalıştığımız öncelikli alanlarımız “araştırma ve eğitim” başlıkları çerçevesinde geliştirilerek yeni hedefler belirlemek üzere çalışacak ve sizlerden gelecek öneriler doğrultusunda şekillenmesini sağlayacağız. Derneğimizin internet sayfası, sosyal medya ile bağlantılarının devamlılığı ile bizlerden, derneğimiz üyelerinden ve Türkiye’deki tüm Histoloji ve Embriyoloji Kürsülerinin gelişmelerinden kolaylıkla haberdar olmanız konusuna önemle eğileceğiz. 17. Dönemde daha sık biraraya gelmeye çalışacak eğitim platformları oluşturmak için çaba sarfedeceğiz. 16. Dönem Yönetim Kurulu’nun başlattığı, el ele, kol kola ve omuz omuza çalışan, her üyemizin kolaylıkla ulaşabileceği, sorunlarını paylaşabileceği bir Yönetim Kurulu olmaya devam edeceğiz. 17. Dönem Yönetim Kurulu olarak şeffaf, bilimsel ve tüm üyelerimizle bilimselliği, başarıları  paylaşabileceğimiz, tüm üyelerimizi kapsayan katılımcısı yoğun bir dönemin başlamasını umut ediyoruz.

Geçmiş dönemlerde Yönetim Kurulu’nda yer alan arkadaşlarımın ve çok değerli Başkanlarımızın yükselttiği beğeni ve başarı ölçütlerinin farkında olduğumuzu bilmenizi isterim. Bu bağlamda omuzlarımızda ne derece ağır bir yükün olduğunun da bilincindeyiz. Bu nedenle 17. Dönemin Yönetim Kurulu Başkanı ve çok değerli üyeleri olarak ülkemize ve Türk Histoloji ve Embriyoloji ailesine hizmet etmekten gurur duyduğumuzu belirtirken; yeni dönemin hepimize sağlıklı, başarılarla dolu, güzel ve aydınlık günler getirmesini dilerim.

Saygılarımla,


             Prof. Dr. Gamze TANRIÖVER

17. Dönem THED Yönetim Kurulu adına, Başkan

Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği, Ümitköy Mahallesi, 2544. Sok. No:3 Çankaya-ANKARA
info@thed.org.tr
 Web Tasarım: AdaNET
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneğinin Resmi Web Sitesidir