AnaSayfa
Tıpta Uzmanlık Yeterlik Yürütme Kurulu Üyeleri
Prof. Dr. Oya EVİRGEN (BAŞKAN)

1962 tarihinde Gelibolu’da doğan Oya Evirgen, ilkokulu Ankara Namık Kemal İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. 1987 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, aynı yıl mecburi hizmetle yükümlü olarak Akdere 5 Nolu Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi’ne tayin edilmiştir. Üç yıl süreli mecburi hizmetinin ardından, 1991 yılında TUS sınavı ile girdiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Histoloji- Embriyoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış ve 1994 tarihinde Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji uzmanı olarak mezun olmuştur.


» detaylar için tıklayınız
Doç. Dr. Ferda TOPAL ÇELİKKAN (BAŞKAN YARDIMCISI-SEKRETER)

1981 yılında Ankara’da doğan Ferda Topal Çelikkan, 1998 yılında Kahraman Maraş Süleyman Demirel Fen Lisesi’ni bitirmiştir. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nda tıpta uzmanlık eğitimine başlayarak “Ovaryum dokusunun, vitrifikasyon ve yavaş soğutma teknikleriyle korunurluğunun histopatolojik yönden karşılaştırılması” konulu tıpta uzmanlık tezini Prof. Dr. Esra Erdemli danışmanlığında tamamlamıştır.


» detaylar için tıklayınız
Prof. Dr. Orhan ÖZATİK (ÜYE)

1966 yılında Kütahya’da doğan Orhan Özatik, 1993 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1999 yılında Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamış ve 2004 yılında “Bir proton pompası inhibitörü olan pantoprazolün ince barsak paneth hücreleri üzerine etkisi” başlıklı doktora tezi ile bilim doktoru ünvanını almıştır.


» detaylar için tıklayınız
Dr. Öğr. Üyesi S. Esra ÖZKOÇER (ÜYE- THED YÖNETİM KURULU)

1989 yılında Samsun’da doğan S. Esra Özkoçer, 2006 yılında İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümünde eğitimine başlamıştır. 2013 yılında Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra tabip olarak Ağrı Merkez Toplum Sağlığı Merkezi’nde göreve başlamıştır.


» detaylar için tıklayınız
Prof. Dr. Ünal USLU (ÜYE)

Ünal Uslu 1989 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1989- 1990 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’ndaki devlet hizmet yükümlülüğünü Siirt’in Baykan ilçesi Yeşilçevre Köyü’nde yerine getirmiştir. 1991- 1995 yılları arasında Elmadağ Devlet Hastanesi Acil Servis hekimliği görevini yürütmüştür.


» detaylar için tıklayınız
Prof. Dr. Ülker CANKURT (ÜYE)

1969 yılında Kars’ta doğan Ülker Cankurt, 1986 yılında Ankara Atatürk Lisesinden, 1993 yılında da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nda “Normal ve Burnu Tıkalı Sıçanlarda Gelişmekte Olan Bulbus Olfaktoryus’ta pCREB Protein İmmunoreaktivitesi” başlıklı tezi ile doktora eğitimini tamamlayarak bilim doktoru ünvanını almıştır.


» detaylar için tıklayınız
Prof. Dr. Meltem ÖZGÜNER (ÜYE)

Meltem Özgüner 1987 yılında TED Ankara Kolejinden, 1993 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Mecburi hizmetin ardından 1998 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 1998-2001 yılları arasında TC. Sağlık Bakanlığı bünyesindeki ilk Histoloji-Embriyoloji uzmanı olarak Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Doğum Hastanesi IVF Ünitesi Embriyoloji Laboratuvarının IVF Sertifikasyon ve Eğitim merkezi haline gelmesini sağlamıştır.


» detaylar için tıklayınız
Prof. Dr. Mete KÖKSAL (ÜYE)

1971 yılında Ankara'da doğan Mete Köksal, 1982'de Ankara İsmail Erez İlköğretim okulunu bitirmiş, 1986 yılında TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi'nin orta kısmından ve 1989 yılında aynı okulun lise kısmından mezun olmuştur. Lisans eğitimini 1989-1996 yılları arasında GATA Askeri Tıp Fakültesi’nde ve 1997-1998 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlamıştır.


» detaylar için tıklayınız
Prof. Dr. Suna ÖMEROĞLU (ÜYE)

Suna Ömeroğlu 1989 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Antalya Korkuteli Merkez Sağlık Ocağı’nda 2 yıl zorunlu hizmet görevini yerine getirmiştir. 1991-1995 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.


» detaylar için tıklayınız
Tıpta Uzmanlık Yeterlik Yürütme Kurulu Yedek Üyeleri» detaylar için tıklayınız
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği, Ümitköy Mahallesi, 2544. Sok. No:3 Çankaya-ANKARA
info@thed.org.tr
 Web Tasarım: AdaNET
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneğinin Resmi Web Sitesidir