AnaSayfa
THED Bültenlerimiz
 
1993- KASIM THED BÜLTENİ

Histoloji ve Embriyoloji Derneği Yönetim Kurulu Haziran 1993 ayı içinde aldığı bir kararla Histoloji ve Embriyoloji alanında çalışanların aralarındaki iletişimi artırmak üzere yılda iki kez “Haber Bülteni” yayınlanmasını karar altına almış bulunmaktadır. Bültenin bu birinci görevinin yanısıra, Türkiye’de alanımıza ilişkin yazılı tarihi belge olma özelliği de olacaktır. Bültenler öncelikle Histoloji ve Embriyoloji Derneği üyelerine gönderilecektir. Bununla birlikte ilk sayı üye olmalarını teşvik edeceği varsayımıyla bütün Histoloji ve Embriyoloji mensuplarına postalamıştır.


» detaylar için tıklayınız
2015- MAYIS THED BÜLTENİ

Histoloji ve Embriyoloji Ailesinin Değerli Üyeleri, On üçüncü dönem yönetim kurulu olarak derneğimizin yirmi beşinci yaşına denk gelen 2015 yılı bahar bültenimizde sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Bu vesile ile, bundan tam yirmi beş yıl önce derneğimizi büyük özveriyle kuran çok değerli hocalarımıza ve bugüne getiren önceki yönetim kurullarımıza bir kez daha şükranlarımızı iletiyoruz.


» detaylar için tıklayınız
2015- EYLÜL THED BÜLTENİ

Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği 25 Yaşında! Bundan tam yirmi beş yıl önce, kendini histoloji ve embriyolojiye adamış, çalışmaya gönüllü, veteriner ve tıp fakültelerinden dokuz bilim insanı, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde toplanarak Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği’ni kurdu. Kurucu ekibin, alanında deneyimli profesör hocaların yanlarına genç uzmanlarını almasıyla oluşturulması anlamlıydı.


» detaylar için tıklayınız
2016- OCAK THED BÜLTENİ

2016’nın ilk bülteninde; yeni yılın hepimize sağlık, mutluluk ve esenlik getirmesini diliyoruz. Geçtiğimiz yılı kapatmadan hemen önce iki önemli etkinlik gerçekleştirdik. 2 Ekim 2015’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr Alp Can’ın değerli desteği ve bu anabilim dalının ev sahipliğinde, Prof. Dr. Sait Polat başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Çevik Tufan önderliğinde geniş bir katılımla gerçekleşen “I. Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Lisanüstü Eğitim Çalıştayı”nda yüksek lisans ve doktora programlarımız masaya yatırılarak program gereklilikleri, ders başlıkları ve içerikleri tartışıldı. Toplantının sonunda çekirdek müfredat taslaklarımız oluşturularak anabilim dalı başkanlarımızın görüşlerine sunuldu.


» detaylar için tıklayınız
2016- MAYIS THED BÜLTENİ

“YİRMİ ALTI” Bu dönem bayrağı devralma onurunu bize tattırdığınızda 1 amacımız vardı: ‘’Bir dediğinizi 2 etmeyecek azmimizle; görevi öne alan, ödülü sona bırakan anlayışımızla sizlere layık olabilmek için çalışmak’’. Sevgili meslektaşlarımız; bizler hizmet sürecimizde gönül bağımızla, biriyle diğeri yan yana geldiğinde 3’ten daha fazla eden güçlü bir ekip olduk. 4 dörtlük sonuçlar elde edebilmek için, bir elin 5 parmağı gibi hiç kopmadan yürüdük. ‘’6 üstü mesleğimiz, yuvarlanıp gidiyoruz...’’ diyenlere inat, beraber çabalamaktan keyif aldık.


» detaylar için tıklayınız
2017- OCAK THED BÜLTENİ

30 Nisan-3 Mayıs 2016 tarihleri arasında Çeşme-İzmir’de gerçekleştirdiğimiz XIII. Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Kongresi ve XVI. Olağan THED Genel Kurulu ardından erişilen yüksek bilimsel düzey ve camiamızdaki genç araştırmacıların güncel ve çok başarılı çalışmaları ile övünmüş ve mutlu olmuştuk. Maalesef bu mutluluğumuzu doyasıya yaşayamadık ve hepimiz Türkiye Cumhuriyetimize karşı girişilen 15 Temmuz darbe girişimi ile yaralandık, örselendik. Duyarlı ve bilinçli yurtsever bilim insanları olarak yaşananlardan etkilenmemek, olan bitene kayıtsız kalmak imkânsızdı. Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği yönetimi olarak bizler de camiamız adına bu süreci en doğru şekilde yönetebilmenin çabası içinde olduk ve olmaya devam edeceğiz.


» detaylar için tıklayınız
2018- MAYIS THED BÜLTENİ (KONGRE ÖZEL SAYISI)

Göz açıp kapayıncaya kadar hızlı geçen bir dönemin daha ardından sizlerle derneğimizin 14. Ulusal Kongresinde bir araya gelebilmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi, 14. Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Kongresi, Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği (THED) tarafından düzenlenmekte olup, 10-13 Mayıs 2018 tarihlerinde, Hotel Su, Antalya’da gerçekleştirilecektir. Bu yılkı kongre sloganımızı “Hücre Hayattır” olarak seçtik. Kongremizin, geçmiş toplantılarımızda olduğu gibi tüm katılımcılarımıza hem bilimsel hem de sosyal anlamda güzel ve unutulmaz anılar yaşatması en büyük arzumuzdur.


» detaylar için tıklayınız
2021- EKİM THED BÜLTENİ

16. Dönem Yönetim Kurulu olarak derneğimizin uzunca bir süredir sessiz kalan bültenini yeniden hayata geçirmenin mutluluğuyla tüm üyelerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. İlk kez 1993 yılında, sayın hocamız merhum Prof. Dr. Meral Tekelioğlu başkanlığında yılda iki kez olarak çıkan bültenimizin amacı; tüm üyelerimizin birbirinden haberdar olmasını sağlayarak yenilikleri paylaşmak adınaydı. Elbette ki günümüzde sosyal medya ağlarının iletişimi hızlandırması sayesinde ailemizin üyeleri birbirlerinden ve yeniliklerden çok kolay haberdar olabiliyor. Ancak, camiamız giderek büyümekte ve yeni üyelerimiz her geçen gün büyük bir ivmeyle aramıza katılmaktadır. Giderek büyüyen ailemize çoğu kez sosyal medyanın hızının bile yetişemediğine şahit oluyoruz.


» detaylar için tıklayınız
2022- ŞUBAT THED BÜLTENİ

16. Dönem Yönetim Kurulu olarak, dönemimizde yayına hazırlanan bültenimizin ikinci ve toplamda da dokuzuncu sayısını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayımızda yönetim kurulumuzun geçen dört ay içerisinde neler yaptığını, sizlerle hangi ortamlarda bir araya geldiğimizi hatırlatmaya çalıştık.


» detaylar için tıklayınız
2022- TEMMUZ THED BÜLTENİ

16. Dönem Yönetim Kurulu olarak, dönemimizde yayına hazırlanan bültenimizin üçüncü ve toplamda da onuncu sayısını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayımızda, geçen sayımızdan bu yana 16. Dönem Yönetim Kurulu’muzun neler yaptığını, sizlerle hangi platformlarda biraraya geldiğimizi hatırlatmaya çalıştık. İlk olarak, düzenli bir şekilde devam ettiğimiz “Eğiticilerin Eğitimi” seminerlerimizin konukları Prof. Dr. Çiler Çelik Özenci, Prof. Dr. Güven Erbil, Prof. Dr. Feyzullah Beyaz ve Prof. Dr. Erdal Karaöz hocalarımızdı. “Sınırların Dışında(n), Laboratuvarın İ çinde(n)” başlıklı webinarlarımızın konukları da; Prof. Dr. İnan Ölmez, Prof. Dr. Ümit Ali Kayışlı, Prof. Dr. Emre Yakşi ve Dr. Sara Pour’du. Tüm hocalarımıza katkıları ve bizlere zaman ayırdıkları için gönülden teşekkür ederiz. Bu sayımızda da davetli konuşmacılarımızın konuşmalarının kısa özetlerini bulacaksınız.


» detaylar için tıklayınız
2023- MAYIS THED BÜLTENİ

16. Dönem Yönetim Kurulu olarak, dönemimizde yayına hazırlanan bültenimizin dördüncü ve toplamda da on birinci sayımızı sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayımızda, 16. Dönem Yönetim Kurulu’muzun neler yaptığını, sizlerle hangi platformlarda bir araya geldiğimizi hatırlatmaya çalıştık. 16. Dönem Yönetim Kurulu hala ilk seçildiği gün gibi heyecan ve azimle çalışmaya devam ediyor, sizlere ulaşabilmek ve yeni projeler üretebilmek adına uğraşıyoruz. Siz Türk Histoloji ve Embriyoloji ailesinin de desteği ile yeni projelerimizle karşınızda olmaya yeni birliktelikleri planlamaya devam edeceğiz. Bizlerden bilgi alabilmek için lütfen dernek sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalınız. Bültenimizin 16. Dönem Yönetim Kurulu adına bu sayımızı da sizlerle paylaşmaktan büyük bir gurur duyuyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


» detaylar için tıklayınız
2024- OCAK THED BÜLTENİ

17. Dönem Yönetim Kurulu olarak, yeni görevi devir alan ekibimizle, bu dönemin ilk sayısını, bültenimizin de on ikinci sayısını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayımızın diğer bültenlerimizden farklı bir kapağa sahip olduğunu göreceksiniz. Her geçen gün gücüne güç katan bugünlere gelmemizin yegâne sebebi ve bağımsızlığımızın teminatı Cumhuriyet’imiz 100. yaşını kutladı. Bizde bu haklı gururu yansıtmak adına bültenimizin bu sayısını özel bir tasarım ile sizlere sunmak istedik. Hep birlikte nice 100 yıllara…


» detaylar için tıklayınız
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği, Ümitköy Mahallesi, 2544. Sok. No:3 Çankaya-ANKARA
info@thed.org.tr
 Web Tasarım: AdaNET
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneğinin Resmi Web Sitesidir