AnaSayfa
Prof. Dr. Gamze Tanrıöver
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği’nin Değerli Üyeleri,
 
26 Mart 2021 Cuma günü Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası Konferans Salonunda pandemi kurallarına uygun olarak Genel Kurulumuzu gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Genel kurulumuz, açılış, saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasını takiben divan kurulunun oluşturulmasıyla başlamıştır. Prof. Dr. Ahmet Çevik TUFAN tarafından önerilen Prof. Dr. Sevim AYDIN, Dr. Öğr. Üyesi Ferda TOPAL ÇELİKKAN ve Dr. Öğr. Üyesi Zeynep YIĞMAN tarafından oluşturulan divan kurulu oy birliği ile kabul edilmiş ve gündem okunarak olağan genel kurulumuz başlamıştır. Genel kurulumuzda  15. Dönem faaliyet raporunu sayın başkan Prof. Dr. Çiğdem ELMAS sunmuştur. Yeterlilik Yürütme Kurulu Raporunu sayın başkan Prof. Dr. Sevim AYDIN, Denetleme kurulu raporunu sayın Başkan Prof. Dr. Özhan EYİGÖR sunmuştur. Denetleme Kurulunun raporunda, pandemi dönemine denk gelen 10 çevrim içi, toplamda da 32 toplantı ile 15. Dönemin çalışmalarını uygun bulunmasıyla 15. Dönem görev süresini tamamlamıştır.
 
Pandemi nedeniyle olağan Genel Kurulumuzun kongremizde yapılamaması hepimizi üzmüştür. Ancak Ankara’daki üniversiteler ve dışarıdan katılan öğretim üyelerimizin desteğiyle gerçekleşen Genel Kurulumuzda; Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği 16. Dönem Yönetim Kurulu üyelerini sayın Prof. Dr. Çiğdem ELMAS’ın aday göstermesi sonucunda, her adayın da kendini tanıtımı ve adaylığını beyan etmesiyle Genel Kurul toplantımızda 16. Dönem Yönetim Kurulu oy birliği ile kabul edilmiştir.
 
16. Dönem Yönetim Kurulu Faaliyetlerimize, 27 Mart Cumartesi Günü Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinde ilk Yönetim kurulu toplantımızı yaparak başlamış bulunmaktayız. Bu toplantımızda yeni yönetimdeki görev dağılımımız gerçekleştirilmiştir. Bu görev dağılımına göre; 16. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine uygun bulunduğumu ve görevi layıkıyla yerine getirebilmek için elimden geleni yapacağımı ve bu görev sırasında da derneğimiz yararı için çalışmaktan gurur duyacağımı belirtmek isterim. Derneğimizin Başkan Yardımcılığını Prof. Dr. ALTUĞ YAVAŞOĞLU, Genel Sekreterliğini Dr. Öğr. Üyesi Hilal NAKKAŞ, Saymanlığını Prof. Dr. A. Gürol BAYRAKTAROĞLU’nun yürütmesine ve Doç. Dr. Kanat GÜLLE, Doç. Dr. Selçuk TUNİK, Dr. Öğr. Üyesi Ferda TOPAL ÇELİKKAN, Dr. Öğr. Üyesi Leman SENCAR ve Öğr. Gör. Dr. S. Esra ÖZKOÇER’in üye olarak görev almalarına karar verilmiştir. Ayrıca, Yönetim Kurulumuzun Yeterlilik Yürütme Kurulu temsilcisi olarak Dr. Öğr. Üyesi Ferda TOPAL ÇELİKKAN seçilmiştir.
 
Bir önceki dönem Yönetim Kurulu üyesi olarak pandemi şartlarında gerçekleştirmeye çalıştığımız çevrim içi faaliyetlerimizin yeni yönetim dönemimizde de devam edeceğini; temel amacımızın, derneğimizin kuruluş amacı olan “Bilim ve Dayanışma Derneği” olma ilkesi ile örtüşür şekilde yürütüleceğini belirtmek isterim. Önceki dönemde belirlediğimiz ve üzerinde çalıştığımız öncelikli alanlarımız olan hizmet, araştırma ve eğitim başlıkları çerçevesinde geliştirilerek yeni hedeflerimizin şekilleneceği konusunda çalışacağımızı beyan ederim. Bazı hedeflerin üzerinde özellikle yoğunlaşılacak ve bunların sizlerden gelecek öneriler doğrultusunda şekillenmesini sağlayacağız. Özellikle DERBİS Sisteminin aktif olmasına da bağlı olarak üyelerimizin bilgilerinin güncel kalmasını sağlayacağız. Derneğimizin internet sayfası, sosyal medya ile bağlantılarının devamlılığı ile bizlerden, derneğimiz üyelerinden ve Türkiye’deki tüm Histoloji ve Embriyoloji Kürsülerinin gelişmelerinden kolaylıkla haberdar olmanız konusuna önemle eğileceğiz. Pandemiyle birlikte herkesin birbirinden uzak kalmasının olağan bir süreç olduğunu bildiğimiz ve yaşayarak gördüğümüz için bu süreçte sosyal medya aracılığıyla birbirimizle olan bağlantılarımızın güçlenmesini sağlamaya çalışacağız. Pandemi sürecinin bitmesiyle de sizlerle yeniden el ele-kol kola ve omuz omuza çalışabilecek ve her üyemizin kolaylıkla ulaşabileceği, sorunlarını paylaşabileceği bir yönetim kurulu olmaya çalışacağız. 16. Dönem Yönetim kurulu olarak şeffaf, bilimsel ve tüm üyelerimizle bilimselliği, başarıları  paylaşabileceğimiz sanal dahi olsa tüm üyelerimizi kapsayan katılımcısı yoğun bir dönemin başlamasını umut ediyoruz. Geçmiş dönemlerde Yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımın ve çok değerli başkanlarımızın yükselttiği beğeni ve başarı ölçütlerinin ne kadar fazla olduğunun farkında olduğumuzu bilmenizi isterim. Bu bağlamda omuzlarımızda ne derece ağır bir yükün olduğunun da bilincindeyiz. Bu nedenle 16. Dönemin yeni Yönetim Kurulu başkanı ve çok değerli üyeleri olarak ülkemize ve Türk Histoloji ve Embriyoloji ailesine hizmet etmekten gurur duyduğumuzu belirtirken; yeni dönemin hepimize sağlıklı, başarılarla dolu, güzel ve aydınlık günler getirmesini dilerim.
Saygılarımla,

             Prof. Dr. Gamze TANRIÖVER
THED 16. Dönem Yönetim Kurulu adına, Başkan
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği, Ümitköy Mahallesi, 2544. Sok. No:3 Çankaya-ANKARA
info@thed.org.tr
 Web Tasarım: AdaNET
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneğinin Resmi Web Sitesidir