AnaSayfa
Prof. Dr. Ünal USLU

 

1989 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1989-1990 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’ndaki devlet hizmet yükümlülüğünü Siirt’in Baykan ilçesi Yeşilçevre köyünde yerine getirmiştir. 1991-1992 ve 1992-1995 yılları arasında Elmadağ Devlet Hastanesi Acil Servis hekimliği görevini yürütmüştür.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim dalında tıpta uzmanlık eğitimini “Epirubisin ve İnterferon α-2b’nin Ehrlich Ascites Tumor (EAT) hücreleri üzerine etkilerinin Işık, Elektrom mikroskopi ve Tunel Metodu ile incelenmesi” başlıklı tezi tamamlamıştır. Aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalında uzman hekim olarak göreve başlamıştır. 2003 yılında Dr. Öğr. Üyesi, 2014 yılında da Doçent unvanını almıştır. 2005-2017 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji Embriyoloji Anabilim Dalı kurucu başkanı olarak görevlendirilmiştir. 2017 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmaya başlayan Dr. USLU, 2020 yılında Profesör ünvanını almıştır. 2019 -2021 yılları arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimden sorumlu dekan yardımcısı ve baş koordinatör olarak görev yapan hocamız halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim dalı başkanlığı görevini yürütmektedir.

Bilimsel araştırma alanları hücre ölümü, histomorfometri ve nicel histoloji, rejeneratif tıp, çeşitli mikroskopi teknikleri, yardımcı üreme yöntemleri.

Prof. Dr. Ünal USLU evli ve bir çocuk sahibidir.Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği, Ümitköy Mahallesi, 2544. Sok. No:3 Çankaya-ANKARA
info@thed.org.tr
 Web Tasarım: AdaNET
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneğinin Resmi Web Sitesidir