AnaSayfa
ATAMIZ'IN HUZURUNDAYDIK

                                                                                                                                                                                                                                                                    20. 09. 2021

 

 

CUMHURİYETİMİZİN AZİZ KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 

Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği’nin 16. Dönem Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak, alt kurullarımız ve dernek üyesi meslektaşlarımla birlikte, Size ve Sizin ilkelerinize bağlılıklarımızı arz etmek için yüksek huzurunuzdayız.

Derneğimizin 16. Dönem “kadın” başkanı ve tüm kadın meslektaşlarım adına, tarihte haklarımızın yok sayıldığı, emeklerimizin görülmediği, seslerimizin duyulmadığı bir dönemde, Türk kadınının ilim, fen ve fazilet sahibi olup omuzlar üzerinde yükselmesini sağlayan bir anlayışla açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedefte ilk’ler olduk. Kimi Türk kadını ilk neşteri tutan doktor, kimi ilk kurşunu atan komutan, kimi bizler gibi bilim insanı, kimi göklerin, kimi de edebiyatın hakimi oldu. Biliyoruz ki, ben ve benim gibi meslektaşlarım şu an bulunduğumuz şartları yaşayabiliyor ve söz sahibi olabiliyorsak hepsi Sizin sayenizdedir. İşte bu nedenle bugün bir vefa borcunu, minnet ve saygımızı sunmak için huzurunuzdayız.

16. Dönem Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak; bizlere aşıladığınız, öğrettiğiniz ve vasiyet ettiğiniz, ülkemize faydalı, Size ve Sizin ilkelerinize bağlı bilim insanları yetiştirmek adına çalışacağımıza; görevimizi yerine getirirken, kurduğunuz Cumhuriyetimizin ilkeleri doğrultusunda izinizden ayrılmayacağımıza huzurunuzda and içeriz.

En hakiki mürşit olan ilim ve fen yolunda gaflet ve dalalete düşmeden, muhtaç olduğumuz kudretin, damarlarımızdaki asil kanımızda olduğu bilinciyle vasiyetinize sahip çıkmak adına bugün hepimizin yüreğinde hala yaşadığınızı ve bizlere rehberlik ettiğinizi bir kez daha söylemek istiyorum.

Yolunuz yolumuzdur….

Her geçen gün daha da artan özlem ve hasretle…

 

 

  

 

   

Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği, Ümitköy Mahallesi, 2544. Sok. No:3 Çankaya-ANKARA
info@thed.org.tr
 Web Tasarım: AdaNET
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneğinin Resmi Web Sitesidir