AnaSayfa
Prof. Dr. Altuğ Yavaşoğlu (Başkan Yardımcısı)

   

Alanya doğumlu olan Altuğ Yavaşoğlu, 1988 yılında İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirmiştir. Elazığ Fırat Üniversitesi, Veteriner Fakültesi’nden 1994 yılında mezun olmuştur. 1994 yılında başladığı Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalından  “Lokal anestezi uygulanmış rattus albinusların siyatik sinirlerinde oluşan morfolojik değişikliklerin ışık ve elektron mikroskobik düzeyde incelenmesi” konulu doktora tezi ile 1999 yılında bilim doktoru unvanını almıştır. Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nda 2000 yılında Yardımcı Doçent, 2008 yılında Doçent, 2013 yılında da Profesör unvanını almıştır. Prof. Dr. Altuğ Yavaşoğlu’nun 50’nin üzerinde uluslararası yayını, çeşitli dernek ve kurumlarca verilmiş 8 adet bilimsel ödülü bulunmaktadır.

Prof. Dr. Altuğ Yavaşoğlu lisans ve lisansüstü düzeyde Sitoloji, Temel Histoloji, Solunum ve Endokrin Sistemleri, Deneysel Hayvan Modelleri üzerine dersler vermektedir. Başlıca araştırma alanları toksikoloji, hücre kültürü, kök hücre, kanser biyolojisi, rejeneratif tıp ile ilgilidir.

Halen Anabilim Dalı başkanlığı görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Altuğ YAVAŞOĞLU, evli ve bir çocuk babasıdır.Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği, Ümitköy Mahallesi, 2544. Sok. No:3 Çankaya-ANKARA
info@thed.org.tr
 Web Tasarım: AdaNET
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneğinin Resmi Web Sitesidir