AnaSayfa
Yeterlik 2. Basamak Sınav Duyurusu
 

Türk Histoloji-Embriyoloji Derneği Sınav Komisyonu Duyurusu

Sayın Dernek Üyelerimiz,

1. Histoloji ve Embriyoloji yeterlik sınavı iki aşamalı olarak yılda bir kez yapılmaktadır. Yeterlik sınavı genel ilkeler ve ölçütlerine uymayan (yeterlik iç yönergesi 6. madde) ve başvuran aday bulunmadığı takdirde sınav yapılmayacaktır.
2. Birinci basamak sınavına Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneğine üye olan, tıpta uzmanlık/doktora eğitimini tamamlayıp belgeleyenler ile eğitimlerinin son yılında olan adaylar girebilir. Ancak ikinci basamağa girmek ve yeterlik belgesi almak için, birinci basamak sınavında başarılı olmak ve tıpta uzmanlık/doktora derecesine sahip olmak gerekmektedir.
3. İkinci basamak uygulama sınavı birinci basamakta başarılı olan adayların sınav komisyonuna şahsen başvurusu ile yapılır. İkinci basamak olan uygulama sınavı; nesnel yapılandırılmış uygulama sınavı biçiminde yapılır. Sınav; ışık mikroskobu, immünohistokimya ve elektron mikroskobu laboratuvar uygulamalarını kapsamaktadır. Bu uygulamalar ile ilgili öğrenim rehberlerine dernek web sayfamızdan ulaşılabilmektedir.
4. Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği 2021 yılı yeterlik ikinci basamak uygulama sınavı, 22 Ekim 2021 tarihinde saat 14.30’ da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’ında gerçekleştirilecektir. Sınava girecek adayların İş Bankası Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi Şubesi Hesap Sahibi Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği Şube kodu 4364 Hesap No 0053908  IBAN TR95 0006 4000 0014 3640 053908 hesap numarasına sınav harç bedeli olarak 50 TL yatırdıklarına dair dekontu ve dernek web sayfamızda bulunan başvuru formunu Doç. Dr. Şule AYLA adına (sayla@medipol.edu.tr) adresine e-posta ile ya da İstanbul Medipol Üniversitesi Güney Kampüsü, Tıp Fakültesi, Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı, Göztepe mah. Atatürk cad. No: 40 Beykoz/İstanbul adresine posta ile göndermeleri gerekmektedir

Saygılarımızla

Sınav Komisyonu


Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği, Harbiye Mahallesi, Dikmen Caddesi No:124/2 Çankaya-ANKARA
info@thed.org.tr
 Web Tasarım: AdaNET
Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneğinin Resmi Web Sitesidir